Něco na čtení...

Stopařův průvodce po Galaxii

22. listopadu 2011 v 13:07 | Bang - Senpai ^:_:^
Pětidílná stopařská trilogie, kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.
Kniha "Stopařův průvodce po galaxii" je pojmenovaná podle stejnojmenné encyklopedie všeho vesmíru a vědění. V mnoha ležérnějších civilizacích na Východním okraji naší Galaxie dokonce Stopařův průvodce nahradil velkou Galaktickou encyklopedii jakožto zdroj veškerého vědění a moudrosti, neboť - ač má mnoho mezer a spousta informací je pochybných nebo přinejmenším hodně nepřesných - má proti starší a prozaičtější příručce dvě nesporné výhody.
Jednak je o něco levnější, a především má na obálce velký vlídný nápis: NEPROPADEJTE PANICE.

I.

Účastníci zájezdu a Ignácova pohádka x)

12. října 2007 v 19:50 | Yama - chan
Účastníci zájezdu

Tak slavnej a dobrej českej film,že ho popisovat nebudu,někde je tu o něm i článek....
Knížka je super v tom,že je to tak docela jinak než ve filmu,je tam hodně postav navíc
a Max není písničkář,ale spisovatel....Mno z toho vyplývá,že i Pamela bude dělat něco podobnýho...
Přesně řečeno,píše pohádky.....dost brutální pohádky,brutální v tom,že sou straaašně slaďounký...
Mno a Ignác jí hezky zparoduje xD :
...."A já jsem si pro vás připravil moc a moc krásnou pohádku o malinkatém mořském koníčkovi.Takže si hezky opřete hlavičky o postýlky nebo o kobereček,šlukněte si travičky a poslouchejte :
Bylo nebylo,dávno tomu,žil byl,távarišč adín,konkrétně tedy malý mořský koníček.Samozřejmě že malý mořský koníček nežil jen tak někd v čudu,álebrž na mořském břehu,a jasně že nežil sám,ale s malou,ba přímo malinkatou mušličkou Perličkou."
"Ha ha ha," smála se Jolana.
" A ta malinká mušlička Perlička maličkému mořskému koníčkovi četla celé dny maličké,ale strašlivě otravné pohádečky,a to malého mořského koníčka děsivě iritovalo, a tak jednoho ráníčka,zrovna když sluníčko Zlatíčko polechtalo zlatým paprskem mušličku Perličku na hlavičce,vzal sekyrečku a rozmlátil Mušličku na úplně,ale úplně malinkatý sračky."

LoooL xD z tohohle já fakt nemohla xD

Adrian Mole

12. října 2007 v 19:30 | Yama - chan
Jedny z nej knížek,který sem kdy držela v ruce.Od anglický spisovatelky Sue Townsend se nedá čekat ani nic jinýho,fakt nevim,jaxe dokázala vžít do role puberťáka až 35 letýho intelektuála a sepsat tak skvělý deníky.A dodneška nevím,jestli Adrian Mole existuje nebo ne.

Ale rozhedně si tyhle knížky někde sežeňte,pro milovníky humoru a deníků jako stvořeno :)

Tajný deník Adriana Molea

Tajný deník Adriana Molea

Hořké zrání Adriana Molea

Hořké zrání Adriana Molea

Adrian Mole : Léta v divočině

Adrian Mole - léta v divočině

Adrian Mole : Léta u kapučína

Adrian Mole - léta u kapučína

Adrian Mole a zbraně hromadného ničení

Adrian Mole a zbraně hromadného ničení

 
 

Reklama